Moje ulubione ćwiczenia na jędrne pośladki

Jędrne, okrągłe, podniesione pośladki – która z nas o nich nie marzy? Niestety bardzo rzadko natura obdarza nas idealnymi pośladkami, dlatego też należy trochę popracować nad tą, niezwykle ważną częścią ciała. O ile w okresie jesienno-zimowym możemy ją skutecznie zamaskować (w sprzedaży dostępne są nawet spodnie typu push-up!), to latem w sezonie bikini niewiele już możemy zrobić…

Chciałabym więc podzielić się moimi ulubionymi i równocześnie najbardziej efektywnymi według mnie ćwiczeniami na jędrne pośladki. W moim przypadku efekty pojawiły się bardzo szybko, bo już po 30 dniach. Rezultat jest naprawdę spektakularny! Muszę przyznać, że niedaleko mi do typowych brazylijskich, przepięknych pośladków;)

Na samym początku skupiłam się na treningu na jędrne pośladki Mel M (poniżej zamieszczam filmik). Całość trwa zaledwie 10 minut i składa się z przeróżnych ćwiczeń, których skuteczność jest potwierdzona przez szerokie grono wielbicieli Mel B. Ja również się pod tym podpisuję, ponieważ w trakcie ćwiczeń mięśnie naprawdę „palą” 🙂

Ćwiczyłam z Mel B każdego dnia, jednak wraz z czasem postanowiłam nieco urozmaicić sobie treningi wybierając kilka dodatkowych popularnych ćwiczeń.

Przysiady – stań w pozycji wyprostowanej, nogi ustaw na szerokość bioder. Wraz z wydechem schodź w dół, równocześnie wypychając pośladki jak najdalej do tyłu. Z wdechem wróć do wyjściowej pozycji, również napinając pośladki w momencie unoszenia ich do góry. W tym ćwiczeniu należy pamiętać o wyprostowanych plecach oraz, aby kolana nie wychodziły poza linię palców.

Wykroki – stań prosto i mocno ściągnij łopatki, zrób krok do przodu trzymając cały czas plecy prosto. Kolano nie może przekraczać linii palców. Tylna noga pozostaje zgięta, a kolano jest tuż nad podłogą, stopę opieramy na jej przedniej części. Szybkim i zdecydowanym ruchem wracamy do wyjściowej pozycji. Zmieniamy nogę.

Unoszenie bioder – połóż się, nogi ugnij w kolanach, a obie stopy oprzyj o podłogę. Unieść biodra w górę, mocno napinając pośladki. Wytrzymaj chwilę i powoli opuść biodra.

Wchodzenie na krzesło lub skrzynię – do ręki weź hantle, stań prosto na przeciwko krzesła. Podnieś jedną nogę i postaw ją na krześle, od razu dostaw drugą nogę na krzesło, a następnie zejdź z krzesła w taki sam sposób (najpierw jedna noga, potem druga).

Dodaj komentarz